fbpx

AM3 môže byť tiež užitočným adjuvans k očkovaniu proti SARS-CoV-2

AM3 môže byť tiež užitočným adjuvans k očkovaniu proti SARS-CoV-2

V júni 2021 vyšla štúdia, ktorá sledovala úlohu AM3 v prevencii a liečbe COVID 19:

Glykofosfopeptický doplnok stravy AM3: Potenciálny adjuvans pri liečbe a očkovaní SARS-CoV-2

Front Immunol. 2021;
Published online 2021 Jun 17.
Diego Fernández-Lázaro,1,2,* Cesar I. Fernandez-Lazaro,1,3,* Juan Mielgo-Ayuso,4,5 David P. Adams,
6 Juan Luis García Hernández,7 Jerónimo González-Bernal,4 and Marcela González-Gross5

Závery štúdie:

AM3, polysacharidová / proteínová zlúčenina, je prirodzene sa vyskytujúca orálna imunomodulačná zlúčenina. AM3 je kategorizovaný ako „doplnok stravy“ s regulačnými účinkami na imunitný systém. AM3 preukázal širokú škálu regulačných účinkov na vrodenú a adaptívnu imunitu v experimentálnych a klinických modeloch zápalu a choroby. AM3 je efektor aktivity imunitných buniek zapojených do reakcie na SARS-CoV-2. AM3 aktivuje produkciu NK buniek, pozitívne moduluje sekréciu IFN a znižuje produkciu zápalových cytokínov. AM3 tiež zmierňuje poškode- nie svalov, pečene a pľúc, znižuje hladinu NO v obehu.

Doteraz neboli hlásené žiadne štúdie ani o vedľajších účinkoch, ani toxicite použitia AM3. V budúcich
klinických štúdiách je však žiaduci dodatok o farma-kovigilancii u infekcií, ako je COVID-19, ktoré často zahŕňajú hyperzápalové reakcie. Na posúdenie, či AM3 môže byť preventívnou a terapeutickou stratégiou pri infekciách COVID-19, sú potrebné klinické štúdie AM3 u pacientov s COVID-19.

AM3 môže byť tiež užitočným adjuvans k očkovaniu proti SARS-CoV-2.

Štúdia je dostupná aj na oficiálnom webe Národného centra pre biotechnologické informácie:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8248499/

 

AMPcare – Patentovaná molekula AM3® na obnovu prirodzených imunitných reakcií

AMPcare tabletyAM3®+ Echinacea

Patentovaný výživový doplnok s preukázanými účinkami na obnovenie imunity pri respi- račných ochoreniach, vírusových, kvasinkových a mykotických kožných a slizničných infekciách a zápalových stavoch. V prevencii, pri liečbe a rekonvalescencii. Zosilňuje účinok vakcín.

AMPcare JUNIOR – Patentovaný výživový doplnok vo forme sirupu pre deti na zvýšenie obranyschopnosti. Zabraňuje recidivujúcim respiračným ochoreniam, relapsom u kožných bradavíc, molusiek, herpesov a kvasinkových infekcií (afty, soor, vulvitídy). Pri liečbe, záťaži a prevencii. Urýchľuje hojenie.

AMPcare JUNIOR CLASSICAM3®+ Echinacea

Identický s tabletami. Vhodný pre deti od 3 rokov s obsahom glykomakropeptidu a čisteného extraktu z echinacei. Echinacea (Polinacea®) prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Obnovuje prirodzené imunitné reakcie.

AMPcare JUNIOR PREBIOAM3® + FOS & GOS + Vitamín D

Obsahuje AM3®, FOS & GOS (prebiotiká) a vitamín D. Vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. FOS a GOS prispievajú k rovnováhe črevnej flóry.

Share this post