fbpx

AMPcare – Proaktívna ochrana pre celú rodinu

AMPcare - Proaktívna ochrana pre celú rodinu

AMPcare – Proaktívna ochrana pre celú rodinu

Imunita ako odolnosť organizmu voči rôznym ochoreniam tvorí základnú obrannú líniu proti choroboplodným mikroorganizmom a aj proti nádorovému bujneniu. Patrí medzi základné systémy ľudského tela.

Sú dva druhy imunity – prirodzená a získaná.
Prirodzená / vrodená imunita je daná geneticky, umožňuje organizmu brániť sa proti škodlivinám vonkajšieho prostredia a rôznym choroboplodným zárodkom od narodenia.
Získaná imunita sa formuje v priebehu života na základe kontaktu s cudzorodými látkami, ktoré nezasiahla prvá obranná línia. Fungovanie získanej imunity zaisťuje zložitá sústava buniek a rôznych látok.

Základom imunitného systému je schopnosť organizmu rozlíšiť telu vlastné a telu cudzie bunky a primerane na ne reagovať. Ak funguje imunitný systém normálne, imunitné obranné bunky sa aktivujú len v prípade, že objavia v tele cudzie látky. Čokoľvek, čo môže spustiť obrannú reakciu imunitných buniek sa nazýva antigén alebo imunogén. Antigénom môže byť napr. Baktéria, vírus, jeho časť, pleseň alebo iný parazit. Ak imunita zlyhá alebo je oslabená, môže vyvolať rôzne ochorenia – časté prechladnutie, chrípku, alergiu, zápal kĺbov (artritídu) ale aj rakovinu.

Imunitu oslabujú dva faktory – nesprávna životospráva a vonkajšie podnety. Do nesprávnej životosprávy patrí nedostatok spánku, užívanie nadmerného množstva omamných látok (alkohol, cigarety…), nevhodné zloženie potravy, alebo tiež negatívne emócie či nedostatočné vylučovanie. Medzi vonkajšie negatívne vplyvy patrí napríklad znečistené životné prostredie toxickými látkami, atď … Vplyv týchto negatívnych faktorov sa znásobuje a spôsobuje preťaženie a rôzne poruchy imunitného systému.

Nedostatočná funkcia imunitného systému sa môže prejavovať celkovými pocitom únavy, bolesťami kĺbov, zhoršeným hojením rán, opakovanými bakteriálnymi, vírusovými a plesňovými ochoreniami, zníženým počtom bielych krviniek, zvýšenou vnímavosťou k nádorovým ochoreniam a pod.

Napätiu a stresu sa asi nikto z nás neubráni. Pre posilnenie imunity by sa človek mal vyhýbať negatívnym vplyvom, prípadne zmierniť ich následky. Predovšetkým mať správnu životosprávu, pravidelný pohyb by mal byť tiež samozrejmosťou. V období preťaženia organizmu a oslabenej imunity, musíme telu pomôcť doplniť dôležité látky, ktoré posilnia samotný imunitný systém. Ideálne zloženie je obsiahnuté v produktoch AMPcare línie

AMP care je patentovaná formulácia AM3® + Polinacea® 50 mg (výťažok z huby Candida Utilis + čistený extrakt Echinacei) pôsobí priamo na imunitný systém. Synergický výživový doplnok stravy s imunostimulačným a protizápalovým účinkom pôsobí ako aktívna obrana organizmu voči infekciám.

Napomáha hojeniu a znižuje počet relapsov v prípadoch:
– nachladnutie a respiračné ochorenia, sezónna chrípka
– vírusové HPV infekcie (condylomi, bradavice, ploché bradavice)
– herpes vírusy (simplex, zoster)
– afty, stomatitídy a mukozitídy
– molluscum contagiosum
– plesňové a bakteriálne infekcie kože a slizníc
– mykotické infekcie (pityriázy, kandidózy)

Share this post